V Evropi je nova moda - pisana meni

Želite, da bi jedli, ne samo uporabljati, ampak z veseljem, in celo zabavno? Nato upoštevajte bes - meni barve. Prehrana za večino od nas še vedno nekaj zabave. Sedenje na dieti kar tako - dolgočasno, ampak zbrati za večerjo "pisana ploščo" - je zanimiva. Barvni izdelki, kot pravilo - sadje in zelenjava. Še posebej pomembno v situaciji, ko se nam zdi vsak kalorij. Toda, kako koristno!

barvita meniTakšna hrana nas bogati, ne samo vlaknin, ampak tudi veliko vitaminov, mineralov in antioksidanti. In multi-barvne našo hrano, več vrednosti smo citat iz nje.

Barva izdelki rastlinskega izvora je odvisna od pigmentov, ki jih vsebuje. Toda te snovi niso samo barve, imajo tudi druge lastnosti.

Na primer, najpogostejši pigmenti - karotenoidi dati sadje, korenovke, jagode rdeče, rumene in oranžne. In v telesu se pretvori v vitamin A, ki je dober za kožo, sluznice, izboljšuje ostrino vida. Torej, vam ni treba, da izberete očala ali kakovostne leče. O korenje in karotena vedo vse. In obstajajo likopen iz paradižnika in šipek, zeaksantin v koruzo, flavoksantin v bučnih, lutein, rdeče paprike, riboflavin v jajcu. Vse to in antioksidanti, ki se borijo proti prostim radikalom in podaljša naše mladine.

Druga skupina pigmentov - flavonoidi. Številne medicinske študije so dokazale svoje edinstvene atioksidantnye lastnosti. Ta skupina pigmentov v telesu ne sintetizira in nas dobi le s hrano. Maline, borovnice, črnega ribeza, jajčevci, češnja in celo rdeče vino Ti morajo biti prisotne na vaši mizi čim bolj pogosto.

Obstajajo brezbarvni flavonoidi - katehini. V njihovem primeru, odsotnost barve ne pomeni, da ni uporabnih lastnosti. Ti povečajo kapilarno elastičnost, pospešuje absorpcijo vitamina C v telesu, ima antimikrobne lastnosti. Vsebuje teh uporabnih pigmentov v jabolka, breskve, marelice in kutin, kosmulja in grozdnih pešk. Še posebej veliko katehinov v čajnih listov.

Še en bonus barvita prehrana - barvna terapija. Različne barve povezujejo različne občutke. Na primer, oranžna - hura, je pomirja zeleno, rdečo spenjanje.

Če se odločite, da se uporabljajo za njegove raznolike prehrane, ne pozabite, da govorimo samo o prednostih naravnih izdelkov z naravnih barvah. Bright - roza klobase, v katerem je barva, ki se uporabljajo za "kemijo" ali svetlo skuto, ki so označene na embalaži dodana barvila, oko lahko, in bo zadovoljen, vendar bo prinesla le škodo.

Nasvet za prehrano. Kaj je v svojo barvo mene ... ..

Rjavi riž in rženi kruh. Strojene riž pomeni, da se pri zdravljenju njega ne odstranijo otrobi, kar pomeni, da je nasičen z vitamini skupine B.

Bela: sprauts, zelje, čebula, česen. energije in vitamin C vlaken, ima antimikrobno aktivnost

Zelena: vsi odtenki zelene, grah. Samo skladišče hranil: vitamin C, K, lutein in kalija.

Orange: pomaranče, grenivke. Cela trgovina vitamina C, plus vlaken in eteričnih olj.

Več na temo: Dieta "Red in Green"

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
Barva prehranaBarva prehrana
Pisani Oriental prehranaPisani Oriental prehrana
Prehranska dopolnila za zdravje očiPrehranska dopolnila za zdravje oči
Dieta miza Soba 3: Meni, podroben opisDieta miza Soba 3: Meni, podroben opis
Mikrozelen: Grow vitamine na okensko polico vse letoMikrozelen: Grow vitamine na okensko polico vse leto
Koristne in zdravilne lastnosti sadja in jagodičjaKoristne in zdravilne lastnosti sadja in jagodičja
Prehranska zajtrk vsak dan. Večina priljubljenih receptov za hujšanjePrehranska zajtrk vsak dan. Večina priljubljenih receptov za hujšanje
Lepo tan in prehranaLepo tan in prehrana
Prehrana po barvi - hujšanje zabavo!Prehrana po barvi - hujšanje zabavo!
Kako ohraniti zdravje očiKako ohraniti zdravje oči
» » V Evropi je nova moda - pisana meni

Diete Prehrana Hujšanje Prehrana zvezde Zdravljenje prehrana Dieta s prehrano Zdravje Lepota Ljubezen Hrana Zdrave hrane Hujšanje Zdravila za hujšanje Izdelki za hujšanje Duševno zdravje Tešče dni Hujšanje skrivnosti Družina Tabela kalorij izdelki Hujšanje vaje Miscellanea