Diet 5 tabela: seznam proizvodov, meni, recept

Diet 5 tabela: seznam proizvodov, meni, receptPankreatitis - neprijeten bolezni, ki ga spremlja huda bolečina v zgornjem levem kvadrantu. Dejstvo je, pankreatitis je vnetje trebušne slinavke. Da bi olajšali simptome bolezni, kot tudi v obdobju rehabilitacije je potrebno upoštevati posebno dieto. Pogosto se pri bolnikih s pankreatitisom in drugih bolezni, ki vključujejo nežno zdravljenje za obnovo prebavil, predvsem jetra, napisane diete 5 do Pevsner.

vsebina:

Diet 5 tabela: seznam proizvodov, meni, recept
Tabela 5 - Prehrana

Prehrana pri boleznih želodca, jeter in žolčevodov vključuje uporabo toplih jedi, v nobenem primeru ne more jesti preveč vroče ali hladno hrano, ki lahko ovirajo delovanje prebavnega trakta. Prav tako je treba za odpravo ocvrta, mastna, soljeni, dimljeni in surovo sadje in zelenjava, ki preobremenitev prebavni trakt, ker vsebujejo vlaknin.


Diet №5: seznam izdelkov

Tako, prehrana 5, 5a, kot je prehrana, omogoča, da bi jedli:

zelenjavne juhe, lahko uporabimo za pripravo dovoljenih žit ali testenin, je zaželena uporaba natrganega juho pire.

kruh Mora biti visoke kakovosti moke, prednostno posušimo.

žita, razen proseno kašo, ki lahko poškoduje želodčno sluznico. Še posebej priporočljivo je riž in ovsena kaša, ki so koristne za delo želodca in trebušne slinavke. Te se lahko kuhana na vodi in na pol z mlekom. Dovoljena in izbor žitaric - enolončnice, pudingi, narastke.

testenine v majhnih količinah. Lahko jih pripravimo na enak način kot žita.

Mleko in mlečni izdelki, s toleranco mleka, vendar je bolje, da uporabimo kislo mleko s povprečno vsebnostjo maščob - koča 9 odstotkov maščob, jogurt in z nizko vsebnostjo maščob sir. Še posebej dobrodošli jed iz toplotno obdelane mlečne proizvode - pudingi, cheesecakes. Upoštevajte, da jih je treba bodisi pečen v pečici, ali paro.

Mesnih izdelkov Moramo dati prednost nizko vsebnostjo maščob sort - piščanec, puran, govedina in pustega svinjskega mesa. Cook meso bolje paro ali kuhana, pre-sesekljajte ali zmleti v mlinom za meso ali mešalnik.

Sadje in zelenjava Biti mora brez vlaknin, prednostno toplotno predhodno obdelani - ali kuhana temeljito pekli.

Lahko se uporablja sokovi iz sadja in zelenjave, vendar polovica razredčimo z vodo.

pusto ribe, kuhanje, tako kot za meso - pari ali kuhano.

jedo jajca želite omejiti, dovoljeno več kot eno jajce na dan, po možnosti brez rumenjaka. Lahko jih kuhamo, ampak smyatku paro ali kuhamo omlete.

Rastlinska olja in živalske maščobe uporablja samo za kuhanje.

od pijače Dovoljeno šibek čaj pločevinka limona, različne sadne pijače in čaji (npr, boki).


Kaj ne jesti na dieti 5 mizo

5 Diet za pankreatitis mizo izključuje uporabo

  • Sveže pecivo, polnozrnati kruh in črni kruh.
  • Mesne in ribje juhe in jedi, ki temeljijo na njih.
  • Maščobne meso, prekajene in slane jedi.
  • Maščobne, prekajene ali nasoljene ribe.
  • Vse vrste konzervirane hrane.
  • Stročnice in jedi iz koruze in prosene zrn.
  • Surovo sadje in zelenjava z grobim vlaken.
  • Čokolada, sladoled in sveže pecivo.
  • Gazirane brezalkoholne pijače, kava, kakav, nerazredčen sok in preveč hladno pijačo.

Diet 5 tabela: seznam proizvodov, meni, recept
Diet 5: Meni tabela za en teden

Izbira izdelkov je dovolj širok, prehrana 5 kaže pestro meni za teden dni. Diet 5, ki recepte lahko zelo okusna in hranljiva, daje možnost za kuhanje različne jedi. Moraš dati šele pred škodljivimi proizvodi. Primer ustreznega jedi:


Recept za prehrano 5: bujna beljakovin omleta v pečici

Ločite rumenjake od beljakov. Beat proteine ​​z majhno količino mleka. Solimo po okusu. V tem času segrejemo pečico. Mešanico mlečnih proteinov in bakeware, ki ga v ponvi z vodo. Postavite v pečico in pečemo približno pol ure.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
Diet Silvio BerlusconiDiet Silvio Berlusconi
Prehrana po apendektomijaPrehrana po apendektomija
Učinkovita dieta za zdravljenje vnetja trebušne slinavkeUčinkovita dieta za zdravljenje vnetja trebušne slinavke
Dieta za dvanajsternika: potreba po omejitvah v prehraniDieta za dvanajsternika: potreba po omejitvah v prehrani
Dieta za gastritis in pankreatitisDieta za gastritis in pankreatitis
Dieta z akutnim pankreatitisomDieta z akutnim pankreatitisom
Prehrana pri vnetjuPrehrana pri vnetju
Uporabne izdelke za črevesjaUporabne izdelke za črevesja
Žolčnih izdelki seznam, in indikacije za uporaboŽolčnih izdelki seznam, in indikacije za uporabo
Dietni na obolelo jeter: hranjenje navadeDietni na obolelo jeter: hranjenje navade
» » Diet 5 tabela: seznam proizvodov, meni, recept

Diete Prehrana Hujšanje Prehrana zvezde Zdravljenje prehrana Dieta s prehrano Zdravje Lepota Ljubezen Hrana Zdrave hrane Hujšanje Zdravila za hujšanje Izdelki za hujšanje Duševno zdravje Tešče dni Hujšanje skrivnosti Družina Tabela kalorij izdelki Hujšanje vaje Miscellanea