Koristne lastnosti cimeta

Koristne lastnosti cimetaVeliko hrane, ki se skoraj vsak dan se lahko uporabljajo pri pripravi različnih jedi, v resnici je odličen pomočnik pri zdravljenju različnih bolezni in bolezni. Cimet - eno od teh izdelkov. V kuhinji se običajno uporablja kot zelišč, začimb, kljub temu pa se lahko uporablja kot sestavina zdravila ljudskem zdravilstvu.

Koristi cimeta in medu - za zdravljenje telesa in izguba telesne teže

Ta začimba je znano, da je zelo dobro pomaga zmanjšati apetit. Zakaj? Dejstvo je, da zaradi da bi čim več znižanih ravni glukoze v krvi. Morda je samoumevno, da je zelo koristno, še posebej za diabetike. Samo pol žličko zjutraj in ves dan lahko počutijo udobno brez poseganja v nekatere simptome sladkorne bolezni. Poleg tega je začimba je dobro za vse ostale, ki ni bolan s to boleznijo.

Med jutranjim obrokom v čaj (zeleni ali črni), kavo ali sok, lahko dodamo tudi malo cimet začimbe. Toda vse vrste peciva, sladic in drugih pekovskih izdelkov, ki vsebuje to začimbo, zelo nezaželjeno za uporabo in je lahko samo škodljiva za vaše zdravje in sliki, saj visoka vsebnost maščob in ogljikovih hidratov v teh živil "ubije" vse koristne lastnosti. Najboljša možnost - da bi jedli žita ali skuto z začimbami.
Koristne lastnosti cimeta

Druge uporabne funkcije

  • Priporočljivo njegovo uporabo za bolezni dihal
  • V kronični prehladi, gripa
  • Če so težave s črevesjem
  • Znižuje holesterol in tveganje za srčni infarkt (pod pogojem, da vsako jutro, morate uporabiti začimb kruh)
  • Mnogi, ki ne predstavljajo posebno nevarnost, bolezen že dolgo zdraviti z dodatkom medu začimb

V zvezi z zadnjo točko: da, v zadnjih časih, draga že od nekdaj uporablja v različnih bolezni. In če je dodan cimet v prahu, nato zdravilo je zdelo še bolj popoln. Seveda, v današnjem času, je treba razumeti, da taka zmes, ki ne more biti "recept za vse bolezni" in ne bo mogel biti nadomestek za zdravila tradicionalne medicine, ampak kot dodatno sredstvo pa se uporablja tudi pri zdravljenju nekaterih bolezni, povezanih s srcem.
Koristne lastnosti cimeta


Poškodba

Pregledali smo koristne lastnosti, zdaj pa se naučimo o škodljivi. Zagotavljanja zdravnikov, vključno s strokovnjaki za prehrano, cimet, je koristno, da skoraj vse ljudi, če je porabljena v zmernih količinah, celo dnevno. Optimalna doza je že opisano zgoraj: žličko čaja in kruha. Vendar, naslednje kontraindikacije:

  • glavobol
  • visoke temperature
  • Visok krvni tlak, hipertenzija
  • Nezdružljivost z zdravili, kot so aspirin in vse druge sposobne za redčenje krvi
  • Nosečnice (obstaja velika nevarnost, da spontanega splava)
  • Starejši
  • Krvavitve: zunanja in notranja
  • Živčnost, hud stres
  • Idiosinkrazija, alergija

Opomba: Cimet vsebuje en zelo nedonosne snov, imenovano kumarin. Ob istem času, bi morali biti sposobni razlikovati kakovosten izdelek iz svoje cenejše kolega: prva je zelo malo kumarin, vendar v drugem - ogromno. Kot je polna? Pri visokih odmerkih, snov krši jetra, povzroča hude glavobole in celo povzroča razvoj hepatitisa in raka. Vendar pa se bojijo, začimbe ne potrebujejo. Uporaba njegov neprecenljiv in škodo, ki je praktično nemogoče razumno porabo.

Recepti za hujšanje pijače

Koristne lastnosti cimeta
Predlagani recept pripravimo, običajno pred spanjem (voda se lahko uporabijo namesto črnega ali zelenega čaja):

  1. Moramo vzeti medu in cimeta v naslednjem razmerju: 1: 2
  2. Nalijemo začimb z vročo vodo (kozarec).
  3. Po 30-40 minut, dodamo medu in pustite čez noč v hladilniku
  4. Zjutraj popijte pol pijače zvečer pred spanjem - počitek.

Stalna uporaba čaja z dodatkom začimb in pijače, opisan zgoraj, vam bo pomagal v kratkem času pridobili vitko postavo in se znebite škodljivih snovi v črevesju in telesa kot celote.

Cimet in medu za hujšanje: pregledi

Irina, star 32 let. Jaz cimet, kot je super orodje za hujšanje zelo ni verjel. In, da izgubijo težo na to ni. Uvedlo težo pred praznikom na dieti, in zdaj ne bi spet bolje priti, in ne, da pridobijo nekaj, iz katerih se znebili zjutraj in zvečer, pitje čaja s cimetom in medom, včasih črne, včasih zelene barve, okus mi je všeč čaj tart dobi, jaz cimet, zlasti žemljice ljubezen. Zdaj sem popolnoma v ničemer ne zanika, jesti kot običajno, brez kakršnih koli omejitev, in piti ta čaj, shujšala ne pridejo nazaj, težo vrednosti. Torej, da izgubijo težo, ki jih ne vem, vendar sem ostati fit s tem čajem točno, kot je mogoče.

Katerina, star 24 let. Všeč mi je vse mlade ženske so zelo občutljiv odnos do njihovega sliki in poskusite ohraniti enako težo. Vendar pa se včasih prav gotovo "opravlja". Pijte cimeta z medom - dobra možnost, da se vrnete obrazec za mene, ker imam nizek krvni tlak in normalno prehrano sem utrpel hudo, in cimet je znana "To daje živahnost". Videl sem ta čaj s cimetom in medom zjutraj na tešče, in čez dan pred jedjo. Cimet še vedno bije dober apetit, še posebej v kombinaciji z medom. Kot rezultat, en teden vrne na 5 kg, pod pogojem, da ne zlorablja prigrizki v večernih urah. Z mojo povprečno težo 57 kg, je to odličen rezultat.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
Cimet: koristi in škoduje z dišečimi začimbamiCimet: koristi in škoduje z dišečimi začimbami
Ingver in cimet za hujšanjeIngver in cimet za hujšanje
Kurkuma za hujšanjeKurkuma za hujšanje
Zdravilne lastnosti začimbeZdravilne lastnosti začimbe
Jogurt s cimetom in ingverjem za hujšanjeJogurt s cimetom in ingverjem za hujšanje
Dieta za sladkorno bolezen - najbolj učinkovito zdravilo?Dieta za sladkorno bolezen - najbolj učinkovito zdravilo?
Cimet za hujšanje: uporabi, recepti, kritikeCimet za hujšanje: uporabi, recepti, kritike
Maska las s cimetomMaska las s cimetom
Black Pepper hujšanjeBlack Pepper hujšanje
Nageljnov: koristne lastnosti tradicionalnih začimbNageljnov: koristne lastnosti tradicionalnih začimb
» » Koristne lastnosti cimeta

Diete Prehrana Hujšanje Prehrana zvezde Zdravljenje prehrana Dieta s prehrano Zdravje Lepota Ljubezen Hrana Zdrave hrane Hujšanje Zdravila za hujšanje Izdelki za hujšanje Duševno zdravje Tešče dni Hujšanje skrivnosti Družina Tabela kalorij izdelki Hujšanje vaje Miscellanea